
За останні 5-7 років цей вид підлогового покриття дуже сильно змінився. З'явилися технології про які можна було тільки мріяти. З'явилася можливість дуже точно імітувати фактури натуральних матеріалів (дерево, мармур, камінь, метал і т.д). Нове обладнання та матеріали дозволяють виготовляти плитку розміром 1200 * 150мм імітуючи підлогову дошку а також 1200 * 3000мм для імітації цільного шматка мармуру або травертину.
При такому широкому виборі природно постає запитання як вибрати те, що потрібно в конкретному випадку. Насправді нічого складного в цьому процесі немає. Для того щоб вибрати керамічну плитку для підлоги, потрібно враховувати лише кілька важливих моментів:
- плитка буде використовуватися зовні приміщення або всередині
Якщо керамічна плитка планується використовуватися всередині приміщення, то вам підійде будь-яка плитка представлена на вітріні..Без різниці, буде це керамограніт (грес), клінкерна плитка або звичайна плитка з корпусом з червоної глини. Якщо планується використовувати плитку назовні (веранди, балкони, вхідна зона, доріжки тощо) де температура може опускатися нижче 0 градусів, то ваш вибір трохи звужується в бік керамограніта і клінкерної плитки. Ці види плиток за свою здатність поглинати воду в межах 0,5-2% від свого обсягу, вважаються морозостійкими. Мінімальний вміст вологості в корпусі плитки обумовлює її морозостійкість
- наскільки інтенсивно буде використовуватися покриття
Якщо потрібна плитка для ванної кімнати, де ходять босоніж, в шкарпетках або капцях це один випадок і зовсім інший випадок якщо потрібна плитка в кафе, бар, офіс або торговий зал магазину. У кожної плитки для підлоги є дуже важливий параметр її застосування - коефіцієнт стирання глазурі, позначається він PEI і завжди вказан в каталозі виробника. Продавці-консультанти завжди можуть підказати вам який ступінь стертості у тій чи іншій глазурованої плитки для підлоги. Так щоб простіше було орієнтуватися цих ступенів всього 5
PEI I и II – з таким показником ступеня стертості плитку можна використовувати тільки в житлових приміщеннях з помірним проходом (ванні кімнати, санвузли, спальні)
PEI III - цей вид глазурованої плитки для підлоги вже може використовувати в місцях з помірним проходом і попаданням абразивних частинок у вигляді піску і т.д. Цей підлоговий кахель вже можна використовувати у вхідних зонах квартир і приватних будинків, коридорі, верандах, кухнях, барах і офісах з помірним проходом людей у взутті.
PEI IV - цей вид керамічної глазурованої плитки можна сміливо використовувати в кафе, барах, ресторанах, офісах і торгових приміщеннях, де частота проходження у взутті вище ніж помірна
PEI V – керамічну плитку з таким коефіцієнтом можна використовувати в приміщеннях з інтенсивним проходом у взутті .Торгівельні центри, банки, ресторани, холи готелів або громадських центрів.
Хотілося б відзначити важливий момент. Цей коефіцієнт важливий тільки для підлогових глазурованих плиток, для плиток неглазурованих і облицювальних ступінь стертості глазурі не важлива.
- в якому стилі і кольорі планується інтер'єр приміщення
Вибір матеріалів буде проходити набагато простіше і швидше якщо у вас є вже приблизне рішення вашого майбутнього інтер'єру. В процесі вибору вам не доведеться відволікатися на весь асортимент представлений в торговому залі. За певних запитах (колір, фактура, ціна тощо) продавці-консультанти швидше підкажуть і можливо запропонують варіанти, які вас можуть влаштувати. Ніколи не соромтеся задавати питання продавцям. Це вони, а не ви фахівці і саме вони володіють необхідною інформацією. У магазині МИР ми відповімо на ваші запитання.
-вибирайте плитку з майстром який буде її укладати .
Майстер знімає розміри з приміщення, враховує нюанси поверхонь (нерівності, похибки геометрії і т.д)